بيسام


بيسام

         با مسافران نوروزي كه بخواهند به شهرستان هنديجان سفر نمايند طبق قانون برخورد مي گردد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۹    saman

سيد محمود هاشمي رئيس دادگستري هنديجان اظهار كرد: با توجه به شيوع بيماري كرونا در كشور و استان خوزستان و لزوم جلوگيري از پيشرفت اين بيماري در شهرستان هنديجان لازم دانسته به مقامات انتظامي و نظامي ابلاغ كه از ورود مسافران غيربومي كه به اين شهرستان سفر كنند جلوگيري نمايند.

وي افزود: طبق قانون افرادي كه بخواهند اصرار ورود به شهرستان را نمايند مبلغ ۵ ميليون ريال توسط پليس جريمه و خودرو آنان توسط نيروي انتظامي به پاركينگ منتقل و به مدت يكماه توقيف خواهدشد.

هاشمي خاطر نشان كرد: با توجه به منع رفتن به قبرستان شمالي و جنوبي از شهروندان هنديجان درخواست ميگردد تا مهار بيماري كرونا در خانه بمانند و از رفتن به قبرستان جدأ خوداري كنند كه مشكلاتي براي مردم پيش نيايد.

رئيس دادگستري هنديجان در پايان گفت: ازمردم شريف هنديجان درخواست ميگردد كه به نكات پزشكي مدير شبكه بهداشت درمان و پرسنل زحمت كش در هنديجان بيشتر توجه نمايند تا شاهد افزايش بيماري كرونا در شهرستان نباشيم.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         به منظور جلوگيري از شيوع ويروس كرونا برگزاري هرگونه آيين عزاداري و شادي در هنديجان ممنوع است

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۸    saman

دادستان عمومي و انقلاب هنديجان گفت: درايام شيوع ويروس خطرناك كرونا برگزاري آيين‌هاي عزاداري و شادي در شهرستان هنديجان كه رفتار تهديد كننده جان و سلامتي مردم مي باشد ممنوع است.

حسن خادمي اظهار داشت: ضمن تبريك سال نو و تبريك اعياد شعبانيه با تاكيد مجدد و توجه به اينكه مقرارت سخت گيرانه تري دركشوراعمال مي شوددقت بيشتري داشته باشندو نظربه تصميم شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر تعطيلي بازار و عدم برگزاري مراسم عزا و عروسي در اين ايام، در جهت حفظ سلامت شهروندان، از مردم مي خواهيم همكاري لازم را در اين خصوص بعمل آورند.

وي افزود: در صورت  رعايت نكردن موارد فوق وتوجه به حساسيت موضوع ازفرمايش مقام معظم رهبري درخصوص جهش توليدبعدازرفع محدوديت ها دستگاه قضايي به موضوع ورود و برخورد قاطع حمايت خواهد كرد.

دادستان هنديجان ادامه داد: بازاريان و فروشندگان بايد مورد نياز مردم را تهيه و در اسرع وقت و با قيمت مصوب جهت استفاده مردم در اختيارشان قرار دهند.

خادمي در پايان گفت: درصورت اقدام خلاف قانون در زمينه بهداشت و سلامتي مردم عزيز اعم از  گرانفروشي  و احتكار حسب دستور رياست محترم قوه قضاييه با محتكران و گرانفروشاني كه سلامت مردم را به خطر مي‌اندازند برخورد قانوني متناسب صورت خواهد گرفت.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         ديدار محمود طاهري نيا شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر هنديجان با امام جمعه شهرستان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۸    saman

به گزارش خورنيوز در اين ديدار كه بمناسبت سال جديد انجام گرفت پس از ارائه گزارشي از برنامه هاي شهرداري توسط طاهري نيا در سال جديد، حضرت حجت الاسلام والمسلمين حسيني امام جمعه شهرستان هنديجان ضمن تبريك سال نو و آرزوي موفقيت براي شهردار و اعضاي شوراي اسلامي شهر بر لزوم توسعه و عمران شهري خصوصا رسيدگي به مناطق محروم هنديجان تاكيد نمود.

ايشان با توجه به نامگذاري سال ۱۳۹۹ از سوي مقام معظم رهبري به سال جهش توليد همت و تلاش مضاعف و تكيه بر امكانات و توانمنديهاي داخل را از عوامل مهم جهش توليد دانستند.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         كشف مواد افيوني در هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۷    saman

فرمانده انتظامي استان از كشف بيش از 100 كيلوگرم انواع مواد مخدر در شهرستان هنديجان خبر داد.

به گزارش خورنيوز و به نقل از پايگاه خبري پليس، سردار "حيدر عباس زاده" در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: در راستاي اجراي طرح كنترل محورهاي مواصلاتي و برخورد با عناصر اصلي تهيه و توزيع موادمخدر، ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان با كار اطلاعاتي از انتقال يك محموله مواد مخدر مطلع شدند.

وي افزود: در اين راستا ماموران پليس مبارزه با موادمخدر استان با همكاري پليس شهرستان هنديجان، محور تردد 2 دستگاه خودرو وانت باري حامل مواد مخدر را شناسايي و طي عملياتي غافلگيرانه متوقف كردند.

سردار عباس زاده بيان داشت: در بازرسي از 2 خودرو توقيفي 98 كيلو گرم حشيش و 5 كيلوگرم ترياك با لفافه كه به طرز ماهرانه اي جاساز شده بودند، كشف شد.

فرمانده انتظامي استان خوزستان خاطر نشان كرد: در اين رابطه 3 قاچاقچي موادمخدر دستگير و پس از تشكيل پرونده تحويل مرجع قضائي شدند.#


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         بازديد قائم مقام رياست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز از بيمارستان شهداء شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۷    saman

به گزارش خور نيوز و به نقل از روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان هنديجان يكشنبه سوم فروردين ماه 1399، دكتر رمضان احدي قائم مقام رياست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز به همراه دكتر محمد شنبدي مدير شبكه بهداشت و درمان شهرستان بندر ماهشهر، از بيمارستان شهداء هنديجان بازديد كردند.

 اين بازديد با همراهي دكتر داود رئيسي سرپرست شبكه بهداشت و درمان هنديجان، ندا توكلي سرپرست بيمارستان شهداء، مهندس پرويز جوانمردي رئيس مركز بهداشت شهرستان و ايرج دلشاد مدير حراست شبكه بهداشت و درمان هنديجان انجام گرفت.

 بخشهاي مختلف و فعال بيمارستان ازجمله بخش بستري داخلي، بخش قرنطينه بيماران كرونا مثبت، بخش اداري، اورژانس، بخش دياليز و ساختمان هاي جديد و در حال ساخت اورژانس و درمانگاه تخصصي، مورد بازديد قرار گرفتند.

 دكتر احدي ضمن تبريك سال نو و عرض خسته نباشيد به پرستاران و كاركنان بيمارستان شهداء هنديجان بيان داشت: خوشبختانه سازمانها و ادارات شهرستان هنديجان در مقابله و پيشگيري بيماري كرونا از وحدت و انسجام بسيار خوبي برخوردار هستند. با جديت و اجراي به موقع دستورالعملها، در پيشبرد برنامه هاي حفاظتي و كنترلي بيماري كرونا خيلي خوب عمل كرده و جاي تشكر و قدرداني دارند. قطعا توجه و جديت مردم خوب و فهيم هنديجان در اجراي توصيه ها، در كنترل بيماري در شهرستان نقش بسيار مهمي داشته و دارد.

دكتر رئيسي در مورد وضعيت بيماران كرونا در شهرستان عنوان كرد: شهرستان هنديجان از آغاز اين اپيدمي تا كنون چهارمورد ابتلا داشته كه دومورد از بيماران بهبودي كامل پيدا كرده و دوره انتقال آنان نيز پايان يافته است و از قرنطينه خانگي خارج شده اند، دو مورد ديگر از حال عمومي مناسبي برخوردار هستند و يكي از آنان در بيمارستان شهداء و در بخش قرنطينه بيمارستان، بستري ميباشد و ديگري نيز در قرنطينه خانگي و تحت مراقبت كارشناسان بهداشت قرار دارد. 

 وي ادامه داد: حفظ آرامش در شرايط كنوني بسيار مهم است، در كنار اين آرامش، رعايت دقيق و جدي توصيه هاي بهداشتي، دستورالعملها و اطلاعيه ها در كنترل بيماري نقش بسيار مهمي دارد. مردم از شايعات دوري كنند و فقط به اطلاعيه هاي شبكه بهداشت و درمان هنديجان، دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز و صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران توجه كنند. از خروج بدون دليل و غير ضروري از منزل خودداري كرده و درصورت داشتن علائم اين بيماري حتما به بيمارستان شهداء يا مراكز خدمات جامع سلامت و خانه هاي بهداشت در روستاها مراجعه كنند.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         كليه ترددهاي غير ضرور و مسافرت از مرزهاي دريايي و زميني شهرستان هنديجان ممنوع شد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۶    saman

به گزارش خورنيوز و نقل از روابط عمومي فرمانداري هنديجان علي بويري فرماندار اين شهرستان عصر امروز از اعمال محدوديت هاي جديد تردد شهري و بين شهري خبر داد.

فرماندار هنديجان گفت: براساس تصميمات متخذه شوراي تامين شهرستان هنديجان از روز دوشنبه مورخ ۹۹/۱/۴ كليه صنوف به جز (خواربار فروشي ها، سوپرماركتها، ميوه و تره بار، مرغ فروشي، قصابي ها و داروخانه ها) تعطيل مي باشند و با متخلفين مطابق قانون برخورد خواهد شد.

بويري همچنين اظهار داشت: خروج شناور  هاي صيادي (قايق ها و لنج ها) به سمت دريا از تاريخ فوق الذكر تا اطلاع ثانوي ممنوع مي باشد.

رئيس شوراي تامين شهرستان هنديجان در ادامه گفت: كليه افراد غيربومي و مسافران كه به هر نحو وارد شهرستان شده اند تا ساعت ۲۴ امشب فرصت دارند از شهر خارج شوند و بعد از اين تاريخ به هيچ وجه اجازه خروج به مسافران و شهروندان هنديجان به جز در موارد ضروري كه به نيروهاي نظامي و انتظامي ابلاغ گرديده داده نخواهد شد. لذا هرچه سريعتر نسبت به ترك شهرستان هنديجان اقدام نمايند.

فرماندار هنديجان افزود: مطابق با مصوبات امروز جلسه شوراي تامين شهرستان،همچنين كليه تجمع هاي گردشگري و چادرهاي گردشگري و مسافرتي گردشگران و شهروندان هنديجاني در كليه نقاط شهرستان برچيده خواهد شد و در صورت مشاهده با متخلفين مطابق قانون برخورد خواهد شد.

رئيس ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان خاطر نشان كرد: علاوه بر محدوديت هاي اعمال شده در مسير استان بوشهر به سمت شهرستان هنديجان در گلوگاه امامزاده عبدالله و مسير بندر ماهشهر به هنديجان در سه راهي دهملاء در چند روز اخير، از فردا محور داربهاره به سمت سه راهي بزي در محل غوله و همچنين محور روستاي مشراگه به آسياب در محل سه راهي مشراگه به كلي مسدود و اجازه تردد داده نخواهد شد و مسيرهاي برگشت نيز كنترل و به شهروندان اجازه خروج داده نميشود.

فرماندار هنديجان در پايان ضمن تشكر و قدرداني از همكاري مردم شريف هنديجان مجددا از همه شهروندان خواست كه جهت حفظ سلامت خود،خانواده، اطرافيان و ساير شهروندان در خانه بمانند و جز در موارد ضروري از منازل خود خارج نشوند و كمافي السابق همكاري لازم را با نيروهاي نظامي و انتظامي امدادي و درماني و ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان جهت پيشگيري و كنترل شيوع ويروس كرونا در سطح شهرستان هنديجان داشته باشند. 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         جلسه اضطراري حفاظت از منابع آب و بررسي وضعيت قرمز رودخانه زهره شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۵    saman

 

امروز صبح ۵ دي ماه ۹۵ با حضورفرماندار،رئيس دادگستري، رئيس جهادكشاورزي، بخشدار مركزي و ديگر مسئولين و نمايندگان كشاورزان شهرستان هنديجان درمحل سالن اجتماعات فرمانداري هنديجان جلسه اي با شرح ذيل با عنوان فوق برگزار گرديد.

در اين جلسه ابتدا فرماندار هنديجان ضمن خوش آمدگويي خدمت كليه ي حاضرين در اين جلسه ي اضطراري، افزود: پيرو تاكيدات استاندار محترم جناب دكتر شريعتي درخصوص حفاظت از منابع هر شهرستان ، فرماندارها موظف شدند بابرپايي جلساتي هر چند وقت يكبار در اين خصوص؛وضعيت آب شرب و كشاورزي آن شهرستان را رصد نمايند.

سيد مهران رفيعي در ادامه افزود: شهرستان هنديجان مدتهاست مشكل آب شرب و آب كشاورزي دارد. به شكلي كه ۵۰ در صد آب شرب اين شهرستان از رودخانه زهره و ۵۰ در صد ديگر آن از خط لوله آبي است كه از سمت ماهشهر به اين شهرستان انتقال داده شده، ميباشد.

آب كشاورزي آن هم از طريق رودخانه زهره هنديحان تامين ميشده كه اكنون خشك و بي آب شده است‌

رفيعي همچنين افزود : كشت تابستانه چند سالي هست كه در اين شهرستان تعطيل شده و چشم اميد كشاورزان به كشت پاييزه ميباشد‌. ولي با توجه به خشك شدن رودخانه زهره و بارش كم باران ،كشت پاييزه اين كشاورزان نيز درخطر است .نظر به اينكه جناب دكتر شريعتي استاندار محترم خوزستان، بارها با وزارت نيرو مكاتباتي جهت رهاسازي آب سد كوثر داشته اند و حتي اين سد نيز سه بار رها سازي آب با هدف تامين آب مورد نياز هنديجان ،داشته است ،ولي با وجود كانالهاي انحرافي آب و برداشت بي رويه و مديريت نشده توسط آنها ، آبي براي مردم و كشاورزان هنديجاني تامين نشده است.

رفيعي خاطر نشان شد ما انتظار داريم سازمان آب و برق خوزستان ،جناب آقاي شمسايي و همكارانشان آب را در منطقه مديريت كنند.

فرماندار هنديجان در پايان افزود: رودخانه زهره يك رودخانه پرآب و خروشان ميباشد كه قدمتي چند هزار ساله دارد و تنها اميد كشاورزان هنديجاني به همين رودخانه ميباشد و كانالهايي كه در مسير بوجود آمده است چه مزارعي را آب ميدهد و چه در آمدي براي دولت دارد؟؟

مردم هنديجان دچار مشكل شديد كم آبي شده اند و انتظار داريم عدالت در اين زمينه رعايت شود و اميدوار هستم در اين جلسه و جلسات بعدي بتوانيم حق آب مردم هنديجان را به آنها بازگردانيم تا چون گذشته شادي را بر لبان كشاورزان عزيز هنديجاني ببينيم…

پس از پايان يافتن صحبتهاي فرماندار هنديجان محسني رئيس اداره جهاد و كشاورزي شهرستان هنديجان گفت:جاي نگراني دارد كه هر ساله كشاورزان و دامداران دچار مشكل بي آبي هستند. مي‌توان به آشكار گفت كه كشاورزان با عدم كشت زمين‌هاي كشاورزي و دامپروران با رهاسازي و فروش دامداري خود عنقريب به شهرهاي ديگر نقل مكان خواهند كرد.

همچنين در ادامه‌ي جلسه حفاظت از رودخانه زهره ؛ ايرج سليماني رئيس سازمان محيط ‌زيست ماهشهر و هنديجان از وضعيت خشك شدن آب رودخانه زهره ابراز نگراني كرد و افزود : موجودات زنده در رودخانه، در حال نابودي هستند و عدم رهاسازي آب رودخانه زهره از سوي مديريت سازمان آب و برق خوزستان ، باعث خشك شدن رودخانه شده و آبزيان اين رودخانه در حال نابودي هستند و اين، جاي تأسف دارد. از مديريت سازمان آب و برق خوزستان تقاضا داريم تا هر چه سريع‌تر نسبت به رهاسازي آب رودخانه زهره اقدام نمايند.

گفتني است تعدادي ازكشاورزان معترض هنديجاني، هم‌زمان با برگزاري اين جلسه، جلوي درب فرمانداري تجمع نموده و خواستار هر چه سريع‌تر رفع معضل بي آبي رودخانه ي زهره هنديجان شدند.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         لازمست در خصوص پروژه مسكن مهر در هنديجان شفاف سازي و پيگيري مستمر صورت بگيرد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۵    saman

فرماندار هنديجان در جلسه اضطراري مسكن هاي مهر هنديجان : لازمست در خصوص پروژه  مسكن مهر در هنديجان شفاف سازي و پيگيري مستمر صورت بگيرد

در پي نارضايتي اعضاي تعاوني هاي مسكن مهر شهرستان هنديجان در خصوص كمبودها و نامشخص بودن وضعيت اين مسكن ها ، امروز صبح ۴ دي ماه ۹۵ ، براي دومين بار در يك هفته گذشته ، جلسه رسيدگي به اوضاع اين مسكن ها ،با حضورفرماندار، نمايندگان و اعضاي تعاوني ها و برخي پيمانكاران مسكن مهر هنديجان در محل فرمانداري اين شهرستان برگزار شد.
در اين جلسه سيد مهران رفيعي فرماندار هنديجان از جديت  ، جهت پيگيري مشكلات بوجود آمده در مسكن مهر خبر داد و اظهار داشت : با تمام توان  تا حصول نتيجه ، پيگيري هاي لازم را انجام خواهيم داد.
رفيعي در ادامه افزود : در مورد وضعيت مسكن مهر در هنديجان، بايست شفاف سازي صورت گرفته، و پيمانكاران و مسئولين  تعاوني هاي مسكن مهر هم لازمست در كارهاي مربوطه جديت و پيگيريهاي بيشتري بخرج دهند.

فرماندر هنديجان در پايان گفت : با كساني كه در روند پيشرفت مسكن مهر كوتاهي كرده باشند نيز  برخورد قانوني خواهد شد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         نمايش توانمنديهاي بندر هنديجان در هفته فرهنگي ، اقتصادي استان خوزستان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۴    saman

اين مراسم كه در باغ دلگشاي پارك ۱۸ فرودين هنديجان برگزار شد ،از طريق صدا و سيماي خوزستان و مركز آبادان جهت پخش نيز ضبط گرديد.

اين همايش زيبا و معنوي كه فرصتي مناسب براي رونمايي از استعدادهاو فرصت هاي فرهنگي , اقتصادي و سرمايه گذاري در اين منطقه بكر بود,با حضور مردم و مسئولان بندر هنديجان برگزار شد.

گفتني است در اين  مراسم مفرح و صميمي  كه در يك فضاي باز و دلنشين برگزارگرديد دو هنرمند برجسته ملي كشورمان ، عزت الله مهراوران (بازيگر سينما و تئاتر ) و قاسم افشار (خواننده ) از ميهمان ويژه مراسم بودند كه با همكاري خواننده بومي،يوسف سفيحي و اجراهاي زيبا در حضور مردم خونگرم ،مسئولين،  فعالان فرهنگي و اقتصادي، سياسي و هنرمندان  به مراسم رنگ و بوي با نشاطي داده بودند.

لازم به ذكر  است فرماندار محترم جناب رفيعي و شهرداران شهرهاي بندرهنديجان و زهره و كارآفرين نمونه اين شهرستان آقاي رحماني نقطه نظرات و ديدگاه هاي خويش راجع به توان و نياز هاي شهرستان را هم بيان نمودند.

تقدير از خانواده شهيد مجيد ابوعلي از نكات برجسته و تاثيرگذار برنامه هاي اين همايش بود.

تلاشهاي روابط عمومي فرمانداري هنديجان در اجراي اين مراسم ستودني بود.

 

باتشكر از اكبر شعباني و سعيد خزاعلي 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         آيين رونمايي از(علم) پرچم و افتتاح موقعيت قمربني هاشم ع در مرزشلمچه

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۴    saman

آيين رونمايي از(علم) پرچم  و افتتاح موقعيت قمربني هاشم ع در مرزشلمچه جهت خدمات رساني  به زوار اباعبدالله‌الحسين (ع) ديروز شنبه 22 آبان‌ماه باحضورمسئولان استاني در پايانه مرزي شلمچه برگزار شد.

اين مراسم كه به منظور آغاز فعاليت موكب شهرستان ها و موقعيت مكاني قمربني هاشم ع ماهشهر، جهت خدمات وپذيرايي به زوار امام حسين (ع) برپا شده بود، با حضور آيت الله موسوي جزايري نماينده ولي فقيه در استان، دكتر شريعتي استاندار محترم خوزستان ، آقاي گلمرادي نماينده محترم مجلس شوراي اسلامي در حوزه انتخابيه ماهشهر ، جمعي از ائمه بزرگوار جمعه ،فرمانداران شهرستان هاي استان ، سردار يدالله بادين فرمانده منطقه سوم  دريايي امام حسين (ع) و جمعي از مسئولين و مديران استاني و شهرستان ها برگزارشد.

پس از پايان سخنراني توسط مسئولين مربوطه و اجراي مراسم برافراشتن بيرق عظيم حسيني در محل ،ارائه
خدمات از سوي همه دستگاه‌هاي اجرايي و داوطلبين  مردمي اين مناطق بهزائران اربعين حسيني به‌صورت رسمي آغازگرديد.گفتني است در پايان اين مراسم سيد مهران رفيعي فرماندار شهرستان هنديجان كه بهمراه هيئتي از شهرستان هنديجان در اين مكان مقدس حضور داشتند، ازفعاليت و خدمات رساني موكب حبيب ابن مظاهر هنديجان ،در كنار موقعيت قمربني هاشم شهرستان ماهشهر نيز خبر دادند.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     بكارگيري ايده هاي نوين در تابلوسازي
    در رويداد آنپكد 2020 سامسونگ چه گذشت
    20 مورد از جملات ناب امام حسين عليه السلام
    سفيده تخم مرغ چه خاصيتي دارد؟
    به نام خدايي كه جان را فكرت آموخت
    شعري از سعدي
    شعري از مولانا
    شعري از حافظ
    باز‌گشايي مجدد اسكله صيادي بحركان هنديجان
    اولين نشست شوراي فرهنگ عمومي سال ۹۹ در هنديجان برگزار شد