بيسام


بيسام

         گشت زني همه روزه در صيدگاه هاي شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۴    saman

فرامرز مزارعي رئيس اداره شيلات شهرستان هنديجان در گفتگو با خورنيوز از گشت زني همه روزه در صيدگاه هاي اين شهرستان خبر داد.

وي افزود: با توجه به تماس هاي مكرر برخي از شهروندان مبني بر حضور تعدادي از شناورهاي صيادي غير بومي در حوزه استحفاظي اين شهرستان بلافاصله با همكاري يگان حفاظت منابع آبزيان و درياباني گشت زني در اين مناطق را بصورت همه روزه در دستور كار خود قرار داديم .

مزارعي خاطر نشان كرد: با توجه به تعطيلي بندر گاههاي بحركان و سجافي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس اجازه نخواهيم داد شناور هاي صيادي غير بومي و فاقد مجوز وارد صيدگاه هاي شهرستان هنديجان شوند.

 وي از همكاري صيادان هنديجاني در اين مدت تشكر و قدرداني نمود و در ادامه خاطر نشان كرد: شناورهاي صيادي غير بومي كه بدون داشتن مجوز در حوزه استحفاظي اين شهرستان مشغول صيد باشند توقيف و به مراجع قضايي معرفي خواهند شد.

شايان ذكر است با توجه به تاكيدات مدير كل شيلات خوزستان به يگان هاي حفاظت منابع آبزيان شيلات اين استان گشت ها در صيدگاه ها همه روزه ادامه دارد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         دولت در اين شرايط سخت به مستضعفان هنديجان كمك كند

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۴    saman

امام‌ جمعه هنديجان گفت: با توجه به محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي اعمال‌شده جهت كنترل بيماري كرونا، اقشار كم‌درآمد و مشاغل آسيب‌پذير و افراد روزمزد نيازمند شديد حمايت‌هاي معيشتي هستند كه لازم است مسئولان شهرستان در اين زمينه تدبير نمايند.

 حجت ‌الاسلام ‌والمسلمين سيد عبدالحميد حسيني امام‌ جمعه شهرستان هنديجان در جلسه ستاد مقابله با كرونا ويروس شهرستان هنديجان كه در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار شد، ضمن عرض تبريك اعياد شعبانيه و تشكر از اقدامات انجام‌ گرفته در زمينهٔ پيشگيري و كنترل شيوع بيماري كرونا از سوي مسئولان ويژه كاركنان شبكه بهداشت و درمان شهرستان، اظهار داشت؛ با توجه به تعطيلي و محدوديت‌ها و ممنوعيت‌هاي اعمال‌ شده جهت مقابله با كرونا ويروس افراد زيادي كه داراي مشاغل روزمزد بوده‌اند و يا كسبه جزء و دست ‌فروشان، دچار مشكل شده‌اند و اكنون فاقد هرگونه درآمد و امرارمعاش هستند لازم است مسئولان شهرستان در اين‌ باره تدابيري بينديشند و حمايت‌هاي معيشتي و يا هرگونه تسهيلات ممكن براي آن‌ها در نظر بگيرند.

وي افزود: طبق اخبار شنيده ‌شده دولت در اين زمينه طرح و برنامه‌اي براي كمك دارد كه لازم است هرچه سريع‌تر اين كمك‌ها به دست مستحقان برسد. در اين خصوص مردم مراجعات و تماس‌هايي با دفتر امام‌ جمعه داشته‌اند و ابراز گلايه‌هاي را كرده‌اند.

وي گفت: احسان و نيكوكاري تنها وظيفه حاكميت نيست و مردم خصوصاً كساني كه از وضع مالي خوبي برخوردار هستند نيز نسبت به احسان و هرگونه مساعدت به اقشار كم برخوردار وظيفه ديني و اخلاقي دارند.

حسيني عنوان كرد: در آيات و روايات ما دستورات مهمي در اين زمينه وارد شده است كه مؤمنين نبايد از آن غفلت نمايند به‌ويژه در اين روزهاي عزيز ماه شعبان پرداختن به امور خير و هرگونه خدمت به مردم از اجر و پاداش مضاعفي برخوردار است و ياري رسول‌الله حضرت محمد مصطفي صلي‌الله عليه و آله محسوب مي‌شود.

منبع: تسنيم


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         خودروهاي سواري اجازه ورود و خروج از هنديجان را ندارند

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۳    saman

فرماندار هنديجان با اشاره به اعمال محدوديت‌هاي تردد ويژه روزهاي ۱۲ و ۱۳ فروردين ، اظهار داشت: ورود و خروج خودروهاي سواري از اين شهرستان ممنوع است.

به گزارش خورنيوز علي بويري  با تاكيد بر اينكه اين تصميم برابر دستور ستاد استاني مقابله با ويروس كرونا و مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان اتخاذ شده است، اظهارداشت: براي مقابله با ويروس كرونا مردم در روز طبيعت از منازل خارج نشوند.

وي ادامه داد: اعمال محدوديت هاي ترددي در راستاي حفظ سلامت شهروندان است تا از شيوع بيشتر ويروس كرونا پيشگيري شود.

فرماندار هنديجان در خصوص جزييات محدوديت هاي ترددي از امشب تا فردا در اين شهرستان  اظهارداشت: با ايجاد ايست بازرسي مسير رفت و برگشت از سمت بندر ماهشهر به هنديجان واقع در سه راهي ده‌مولا مسدود شد و اجازه تردد به خودروها داده نمي شود.

وي افزود: در سه راهي سويره مسير ورودي و خروجي به سمت اميديه نيز مسدود شده و مسيرهاي غوله، روستاي غرابي و امام‌زاده ميرنعمان نيز مسدود شدند.

رئيس شوراي تامين شهرستان هنديجان با اشاره به اعمال محدوديت تردد از ورودي استان بوشهر به سمت خوزستان از مسير جاده بدر به روستاهاي بخش مركزي هنديجان، ادامه داد: علاوه بر اين مسيرهاي دسترسي به بنادر سجافي و بحركان مسدود و اجازه هيچ ترددي داده نخواهد شد.

وي با تاكيد بر اينكه همه مسيرهاي دسترسي به شهر هنديجان از سمت ديگر شهرهاي توابع اين شهرستان مسدود شده، تصريح كرد: بر همين اساس تردد از تمامي خروجي و ورودي هاي هنديجان ممنوع اعلام مي شود و در صورت مشاهده هرگونه تردد، جرايم سنگيني تعيين شده است.

بويري از جمله اين جرايم را توقيف خودروهاي متخلف به مدت يكماه و اعمال جريمه پنج ميليون ريالي عنوان كرد.

فرماندار هنديجان خاطرنشان كرد: كنترل و نظارت بر محدوديت هاي اعمال شده بر عهده نيروهاي نظامي و انتظامي شهرستان است و در اين رابطه هيچگونه كوتاهي و تعللي صورت نمي گيرد.

بويري تاكيد كرد: از مردم درخواست داريم از ترددهاي غيرضروري در شهرها و روستاها خودداري كنند تا شاهد سلامتي شهروندان و شكسته شدن چرخه انتقال اين ويروس در استان و كشور باشيم.

بر اساس اين گزارش، محدوديت هاي اعمال شده ويژه روز طبيعت(۱۳ فروردين) از بعد از ظهر امروز آغاز و تا فردا چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

منبع: ايرنا


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         مردم خوزستان هميشه در خط مقدم مبارزه هستند/ اولين مبتلايان به ويروس كرونا در خوزستان از قم بودند

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۳    saman

 

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني در ارتباط ويدئو كنفرانس با استاندار خوزستان اظهار كرد: از همه فعالان استان و كادر درماني تشكر و سپاسگزاري مي‌كنم. مردم عزيز استان خوزستان هميشه در شرايط سخت كشور چه در زمان دفاع مقدس و چه در دوران ساختن كشور در خط مقدم مبارزه بودند و امروز نيز بار سنگين امنيت غذايي كشور، انرژي، بسياري از بخش‌هاي صنعتي و خدمات كشور را استان خوزستان بر عهده دارد. همچنين خوزستان بندرگاه‌هاي بزرگ و جاده‌هاي اصلي دارد.

به گزارش خور نيوز و به نقل از تابناك" وي افزود: اميدواريم سال جديد سال پر از موفقيت براي همه مردم ايران و خوزستان باشد و براي همه آنها آرزوي موفقيت مي‌كنم و اميدوارم شرايط از نظر اين ويروس، عادي و معمولي شود و ما نيز بتوانيم به خدمت مردم خونگرم استان خوزستان برسيم و طرح‌هاي مهم پيش رو در سال ۹۹ را افتتاح كنيم.

رئيس جمهور بيان كرد: از همه سپاسگزارم. مديران كشوري و استاني و به ويژه بخش‌هاي بهداشت و درمان كارهاي بزرگي را انجام مي‌دهند. همچنين براي توليد كشور و تامين نيازهاي مردم كشور؛ بندرها، جاده‌ها و حمل و نقل، كشاورزان و صنعتگران كار بسيار بزرگي انجام مي‌دهند و به همه آنها خسته نباشيد مي‌گوييم و آرزوي موفقيت مي‌كنيم.

به گزارش ايسنا، روحاني در ادامه خطاب به دكتر فرهاد ابول‌نژاديان سرپرست دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز اظهار كرد: استان خوزستان جزو استان‌هاي حاد كشور نيست و كل موارد مثبت در خوزستان كمتر از ۷۰۰ نفر است و تعداد موارد بستري نيز زياد نيستند.

رئيس جمهور با اشاره به اظهارات ابول‌نژاديان مبني بر كمبود و خستگي نيروي كادر پرستاري افزود: اگر خسته شدن نيروي كادر درماني عام است، بايد براي اين مساله فكري شود زيرا اين سوال را يكي دو مرتبه در ستاد ملي مبارزه با كرونا از دكتر نمكي كرده‌ام اما وي عنوان كرد مشكلي نداريم.

 وي گفت: از نظر استخدام نيز مجوز ۱۰ هزار استخدامي در اختيار وزارت بهداشت گذاشته‌ايم و در صورت تكميل اين عدد مي‌توانيم مجددا مجوز استخدام را بدهيم و از اين نظر مشكلي نداريم.

رئيس جمهور خطاب به دكتر سيد محمد علوي متخصص بيماري‌هاي عفوني و گرمسيري و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي جندي شاپور اهواز كه عنوان كرد در مورد اين ويروس گزارشاتي وجود دارد كه در شرايط گرما نه تنها پايداري خود را حفظ مي كند بلكه حالت تهاجمي تر نيز پيدا كند، بيان كرد: ديگر متخصصين نيز تقريبا مي‌گويند مشخص نيست در آينده با چه شرايطي مواجه شويم اما برخي متخصصين عنوان مي‌كنند كه به طور عام، فعاليت اين گونه ويروس‌ها در فصل گرما كاسته مي‌شود كه اميدواريم شاهد چنين پيش‌بيني برخي از دوستان باشيم.

روحاني خطاب به دكتر فرهنگ كره‌بندي رئيس بيمارستان رازي اهواز و يكي از پرستاران اين بيمارستان كه در اين ديدار حضور داشت، نيز گفت: اينكه روند در اهواز ثابت است خبر خوشحال‌كننده‌اي است و اميدواريم در روزهاي آينده، روند كاهشي باشد.

وي افزود: تلاش و فداكاري كادر درماني در تاريخ ثبت مي‌شود و مردم هيچ‌گاه اين روزهاي فداكاري، جهاد و ايثار را فراموش نخواهند كرد.

فرهاد ابول نژاديان در گفت‌وگوي ويدئو كنفرانسي با اظهار كرد: در روز چهار اسفندماه سال گذشته سه بيمار كرونا مثبت در استان داشتيم كه يكي در انديمشك كه ايستگاه قطار قم به اهواز است، ديگري در اهواز كه سابقه سفر به شهر قم داشته و ديگري در هنديجان كه وي نيز به قم سفر كرده است و پس از آن شرايط از ۶ اسفندماه سال ۹۸ براي ما مهيا شد كه آزمايشگاه در اهواز شروع به كار كرد و استان خوزستان و لرستان را پوشش مي‌داد.

 

وي افزود: تاكنون تعداد آزمايش‌هاي انجام شده در اين آزمايشگاه دو هزار و ۹۵۳ آزمايش بوده‌اند كه دو هزار و ۲۴۶ آزمايش منفي و ۶۹۴ مورد مثبت شده است.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي‌شاپور اهواز عنوان كرد: تعداد مراجعه‌كنندگان ما در استان خوزستان از ابتداي اسفندماه با علائم اين ويروس ۳۱ هزار و ۷۲۷ مورد بوده است كه از تعداد مبتلايان ۴۰۳ بيمار مرخص شدند و فوت‌شدگان ما ۷۸ بيمار هستند و اكنون ۱۹۰ نفر در بيمارستان‌هاي استان بستري هستند.

ابول نژاديان تصريح كرد: بنا بر دستورالعمل وزارت بهداشت غربالگري را در دانشگاه‌ها و دانشكده‌هاي استان در حال انجام است كه تاكنون حدود چهار ميليون نفر از مردم استان خوزستان مورد غربالگري قرار گرفته‌اند كه از اين تعداد ۳۳ نفر درمان تك دارويي و دو دارويي براي آنها در منزل شروع كرديم و ۲۹۵ نفر نيز در اين غربالگري به بيمارستان‌ها ارجاع داده شده‌اند.

وي بيان كرد: ضريب نسبت پرستار به تخت در استان خوزستان سال‌هاست كه پايين بوده است و سهميه پرستاري كه براي استخدام به ما داده شده است كم بود، ۶۸ درصد ضريب پرستار به تخت بيماري ما در استان خوزستان بوده است و در صورتي كه اين ميزان بايد حداقل دو به يك تخت باشد يعني به ازاي هر تخت يك پرستار وجود داشته باشد.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جندي‌شاپور اهواز بيان كرد: با شيوع ويروس كرونا برخي پرستاران از ديگر بيمارستان‌ها به بيمارستان و بخش‌هاي ويژه پذيرش بيماران كرونا منتقل شدند.

ابول نژاديان گفت: در استان خوزستان تمامي بخش‌هاي خصوصي، سپاه و ارتش به كمك ما آمدند و كمك‌هاي خوبي انجام شده است.

غلامرضا شريعتي نيز در اين ارتباط ويدئويي با رييس‌جمهوري بيان كرد: روند موجود نشان‌ مي‌دهد كه دستورات ستاد ملي مقابله با كرونا در خوزستان رو به تاثيرگذاري است و توانسته نتايج قابل توجهي را درپي داشته باشد.

وي ادامه داد: خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته در خوزستان شاهد كاهش روند سرايت بيماري توسط افراد مبتلا در خوزستان هستيم؛ در هفتم اسفند پارسال درصد ابتلاي افراد ۱.۱۸۱۲ صدم درصد بود و اين ميزان در ۲۲ اسفندماه به ۱.۰۰۸ صدم درصد كاهش يافت.

وي با بيان اينكه در روند ابتلا به اين بيماري در آخرين روز اسفند گذشته در خوزستان ۱.۰۷ صدم درصد بود ، گفت:روند ابتلا به اين بيماري در ۶ فروردين به ۱.۰۶ صدم درصد كاهش يافت.

شريعتي افزود: اقدامات و مداخلات صورت گرفته براي مقابله با شيوع اين ويروس در خوزستان ۴۰ درصد تاثيرگذار بوده و انتظار داريم در آينده اين روند بهبود بيشتري داشته باشد.

رييس ستاد مقابله با كرونا در خوزستان همچنين بابيان اينكه ۶۰ درصد مبتلايان به ويروس كرونا در خوزستان بهبهود يافته‌اند، گفت: تاكنون نيز ۲۸.۲ درصد از افراد مبتلا به اين ويروس در خوزستان زيرنظر و ۱۱.۸ درصد فوت شده‌اند.

شريعتي ادامه داد: تعداد افراد جديد مبتلا به ويروس كرونا در خوزستان ۲۳ نفر هستند كه مجموع بيماران به ۶۹۴ نفر افزايش يافته كه از اين تعداد ۴۰۳ نفر ترخيص، ۷۸ مورد فوت و ۱۹۰ بيمار هم بستري هستند.

وي گفت: ۵۴ درصد بيماران را مردان و ۴۶ درصد ديگر را زنان تشكيل مي‌دهند اما در بين افراد فوتي ۵۸ درصد مرد و ۴۲ درصد زن هستند.

استاندار خوزستان افزود:۴۳ درصد از مبتلايان بيماري زمينه‌اي دارند و از بين فوتي‌ها ۸۱ درصد داري بيماري زمينه‌اي بوده‌اند.

وي با اشاره به اينكه دارندگان بيماري‌هاي زمينه‌اي و سن بالاي ۶۰ سال فاكتورهاي مهم در بحث مبتلايان و افراد فوت شده هستند، گفت:  در استان خوزستان ۲۸ بيمارستان براي نگهداري و مراقب بيماران مبتلا به كرونا اختصاص يافته كه داراي يك هزار و ۵۱ تخت هستند.

شريعتي افزود: همچنين تعداد ۱۰۶ تخت آي سي يو به بيماران مبتلا به اين ويروس اختصاص يافته كه هم اكنون ۶۰ تخت آن اشغال شده است و اين درحالي است كه همه اين بيماران افراد مبتلاي قطعي نيستند و در بين آنها بيماران مشكوك نيز وجود دارند.

وي با اشاره به اينكه در خوزستان ۵۲۸ پزشك و يك هزار و ۴۴۰ پرستار درگير مقابله با اين ويروس هستند، گفت:درمجموع سه هزارو۹۴ پرسنل و كادر درماني در خوزستان در بيمارستان‌هاي مربوط به نگهداري افراد بيمار در حال خدمت هستند.

وي با بيان اينكه مساله نگهداري و مراقبت از بيماران مبتلا در حال طولاني شدن است، افزود: نيروهاي درماني در آستانه خستگي قرار دارند كه اين موضوع را بايد با اقدامات و برنامه‌ريزي‌ كه انجام خواهد شد مديريت كنيم.

استاندار خوزستان همچنين در بخش ديگري از اين ارتباط ويدوئي در پاسخ به سوال رييس جمهوري مبني بر ميزان تاثيرگذاري گرما بر عملكرد ويروس كرونا، پاسخ داد: از آنجا كه اين ويروس ريه را براي استقرار و زندگي انتخاب مي‌كند، اين نظريه را به وجود مي‌آورد كه اين بيماري سرما دوست است و ممكن است با آغار فصل گرما، عملكرد اين ويروس كاهش پيدا كند.

وي ادامه داد: در اين صورت پيش‌بيني مي‌شود تا در فصل گرما و تابستان اين مساله در خوزستان برطرف شود و شرايط به حالت عادي بازگردد اما همواره بايد بررسي‌ها در اين رابطه تكميل و به صورت علمي ارايه شود.

استاندار خوزستان همچنين در ادامه اين ارتباط ويديويي در خصوص فعاليت‌هاي تجاري در خوزستان گفت: خوشبختانه با اقدامات بهداشتي كه صورت مي‌گيرد، روند واردات و تامين كالا از طريق بنادر خوزستان در حال انجام است.

شريعتي خاطرنشان كرد: تامين نياز كشور به كالاهاي وارداتي از طريق بنادر اين استان با جديت دنبال مي‌شود و تلاش شده تا وقفه‌اي در اين زمينه رخ ندهد.

دكتر فرهنگ كره‌بندي رئيس بيمارستان رازي اهواز در اين ويدئوكنفرانس در پاسخ به سوال وي در مورد شرايط خوزستان از نظر شيوع كروناويروس و پيش‌بيني روزهاي آينده، اظهار كرد: از زمان شيوع كروناويروس در خوزستان تاكنون، ۶۵۲ بيمار در بيمارستان رازي اهواز بستري شده‌اند كه ۲۵۰ بيمار از اين تعداد ترخيص شدند. متاسفانه ۲۷ نفر از اين بيماران فوت كردند. در حال حاضر نيز ۱۰۲ نفر در اين بيمارستان‌ بستري هستند.

وي افزود: در حال حاضر پيك بيماري به گونه‌اي است كه تقريبا  ثابت شده است. هنوز اطلاعي نداريم كه در آينده شيوع اين بيماري افزايش پيدا خواهد كرد يا خير اما از ابتداي فروردين ماه تاكنون، روند تقريبا ثابت بوده است.

كره‌بندي در پاسخ به سوال رئيس جمهور در مورد ابتلاي پرستاران و پزشكان بيمارستان رازي اهواز به كرونا اظهار كرد: ابتلاي دو نفر از پرسنل بيمارستان قطعي شد و دو سه نفر از پرسنل نيز علائمي داشتند كه در قرنطينه خانگي به سر مي‌برند.

رئيس بيمارستان رازي اهواز در پاسخ به سوال رئيس‌جمهور در مورد اينكه در بيمارستان كمبودي وجود دارد يا خير، گفت: تقريبا از نظر تجهيزات، وضعيت سراسر كشور يكسان است. مسئولان دانشگاه علوم پزشكي اهواز تمام تلاش خود را مي‌كنند تا كمبودها را برطرف كنند و در وضعيت ايده‌آل قرار بگيريم.

كره‌بندي در پاسخ به سوال رئيس جمهور در مورد اينكه آيا از نظر نيروي انساني مشكلي وجود دارد يا خير، بيان كرد: قبل از اين بحران، بيمارستان‌هاي خوزستان دچار كمبود پرستار بوده‌اند اما در اين بحران با مديريتي كه انجام شد، نيروهاي انساني ديگري از بيمارستان‌هاي ديگر به بيمارستان رازي اهواز منتقل شدند و در حال حاضر كمبود از نظر نيروي پرستاري نداريم.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         خبر خوش/ اطلاعيه روابط عمومي شبكه بهداشت و درمان شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۲    saman

به گزارش خورنيوز در متن اين اطلاعيه آمده است: به اطلاع مردم شريف و فهيم هنديجان ميرساند، دو بيمار مبتلا به كروناي اين شهرستان كه در بيمارستان شهداء هنديجان و رازي اهواز بستري بودند، امروز بهبودي حاصل كرده و از بيمارستان مرخص شدند.

هم اكنون پنج مورد مبتلايان به كروناي شهرستان هنديجان، همگي سالم هستند و اطرافيان و خانواده هاي ايشان نيز، تحت نظر كارشناسان بهداشت قرار دارند و روزانه مراقبت ميشوند.

از همه مردم شريف و همدل هنديجان همچنان تقاضا داريم، توصيه هاي بهداشتي را رعايت كرده و دستورات شوراي تامين شهرستان را اجرا نمايند.

خصوصاً در روز ۱۳ فروردين (روز طبيعت) همگي درخانه بمانيم، چرا كه همه اين محدوديتها و سخت گيري ها براي حفظ جان شهروندان عزيز مي باشد.

ان شالله به اميد خدا و همكاري مردم و تلاش دستگاههاي اجرايي شهرستان هنديجان، بدون هيچ مورد فوتي در شهرستان، از اين بحران عبور خواهيم كرد.    


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         توقيف پنج فروند لنج صيادي استان بوشهر، توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۲    saman

به گزارش خورنيوز: با توجه به مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر عدم فعاليت شناور هاي صيادي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس، اما گزارشات مردمي از حضور تعدادي از شناورهاي صيادي متعلق به شهرستان ديلم از استان بوشهر در منطقه استحفاظي و صيادي هنديجان حكايت داشت.

شنيده ها حاكي از اين است كه يگان حفاظت منابع آبزيان حين گشت زني، اقدام به توقيف پنج فروند موتور لنج صيادي به اتهام صيد و حضور غيرقانوني در آب هاي حوزه استحفاظي هنديجان كردند.

اين اقدام در منطقه ( بحرگان هنديجان) توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي بندرسجافي هنديجان در مورخه دوشنبه ۹۹/۱/۱۱ صورت پذيرفته است.

گفته ميشود پس از ايام تعطيلات پرونده اين پنج فروند شناور صيادي توقيفي مورد رسيدگي مراجع قضايي قرار خواهد گرفت.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         توقيف پنج فروند لنج صيادي استان بوشهر توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۱    saman

به گزارش خورنيوز: با توجه به مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر عدم فعاليت شناور هاي صيادي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس، اما گزارشات مردمي از حضور تعدادي از شناورهاي صيادي متعلق به شهرستان ديلم از استان بوشهر در منطقه استحفاظي و صيادي هنديجان حكايت داشت.

شنيده ها حاكي از اين است كه يگان حفاظت منابع آبزيان حين گشت زني، اقدام به توقيف پنج فروند موتور لنج صيادي به اتهام صيد و حضور غيرقانوني در آب هاي حوزه استحفاظي هنديجان كردند.

اين اقدام در منطقه ( بحرگان هنديجان) توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي بندرسجافي هنديجان در مورخه دوشنبه ۹۹/۱/۱۱ صورت پذيرفته است.

گفته ميشود پس از ايام تعطيلات پرونده اين پنج فروند شناور صيادي توقيفي مورد رسيدگي مراجع قضايي قرار خواهد گرفت. 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         توقيف پنج فروند لنج صيادي استان بوشهر توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۱    saman

به گزارش خورنيوز: با توجه به مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر عدم فعاليت شناور هاي صيادي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس، اما گزارشات مردمي از حضور تعدادي از شناورهاي صيادي متعلق به شهرستان ديلم از استان بوشهر در منطقه استحفاظي و صيادي هنديجان حكايت داشت. شنيده ها حاكي از اين است كه يگان حفاظت منابع آبزيان حين گشت زني، اقدام به توقيف پنج فروند موتور لنج صيادي به اتهام صيد و حضور غيرقانوني در آب هاي حوزه استحفاظي هنديجان كردند.

اين اقدام در منطقه ( بحرگان هنديجان) توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي بندرسجافي هنديجان در مورخه دوشنبه ۹۹/۱/۱۱ صورت پذيرفته است.

گفته ميشود پس از ايام تعطيلات پرونده اين پنج فروند شناور صيادي توقيفي مورد رسيدگي مراجع قضايي قرار خواهد گرفت. 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         رضايت استاندار خوزستان از عملكرد شهرستان هنديجان در جهت كنترل و مقابله با بيماري كرونا ويروس

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۰    saman

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان با حضور در شهرستان هنديجان و همچنين بازديد ميداني از ايست بازرسي كنترل و پايش كرونا ويروس سه راهي دهملا، سه راهي شيري ، گلوگاه امامراده عبدالله و ورودي هنديجان ( ميدان لنج، جاده سجافي، بحركان) از عملكرد فرماندار، اعضاي ستاد مقابله با كرونا ويروس و شوراي تامين شهرستان جهت كنترل و اقدامات به موقع تشكر و قدرداني نمود .

شريعتي در ادامه اظهار داشت: هر چند وضعيت استان در خصوص كنترل ويروس كرونا پايدار مي باشد اما شكننده بوده و ميبايست با همين حساسيت حتي بيشتر ادامه بدهيم تا انشالله با موفقيت از اين بحران عبور كنيم.

استاندار خوزستان همچنين در ادامه به مرزهاي ورودي و خروجي استان اشاره كرده و افزود: مرز ورودي امامزاده عبدالله هنديجان ( ورودي استان بوشهر به خوزستان ) با كنترل و بازرسي طبق قوانين و مقررات و همچنين جلوگيري از ورود ماشين هاي غير استان و شهرستان عملكرد بسيار خوبي داشته است .

استاندار خوزستان در ادامه افزود: هنديجان يكي از اولين شهرهاي استان بوده كه تعدادي از شهروندان آن به اين ويروس مبتلا شدند اما با اقدام به موقع شوراي تامين و ستاد مقابله با كرونا ويروس شهرستان خوشبختانه خيلي خوب و مطلوب كنترل شد كه بايد اين روش همچنان ادامه داشته باشد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         مردم هنديجان از طبيعت گردي و برپايي چادر هاي گردشگري اجتناب كنند

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۴۹    saman

جلسه ستاد مقابله با كرونا ويروس شهرستان هنديجان با حضور اعضاء و به رياست فرماندار شهرستان برگزار گرديد.

بويري فرماندار هنديجان در اين جلسه ضمن‌تقدير و تشكر از احاد مردم‌هنديجان به جهت همكاري با ستاد مبارزه با كرونا ويروس بر حفظ ارامش و رعايت نكات بهداشتي تاكيد نموده اند.

فرماندار شهرستان در ادامه از سوپر ماركت ها، ميوه فروشان و اصنافي كه در اين شرايط بنا به ضرورت‌ و نياز مردم باز مي باشند خواست ضمن رعايت نكات بهداشتي ، دستكش ، در اختيار مشتريان قرار بدهند وگرنه به مدت نامحدود پلمب مي شوند.

وي در ادامه بر بسته بودن كليه اماكن زيارتي‌شهرستان‌و جلوگيري از فعاليت هاي ورزشي گروهي به جهت حفظ سلامتي همشهريان تاكيد نمود.

در اين جلسه اعضاء به ارائه آخرين گزارش اقدامات انجام شده توسط دستگاه متبوع خود در راستاي كنترل و مقابله با كرونا ويروس در سطح شهرستان و اقدامات و برنامه هاي پيش رو پرداختند.

در پايان جلسه فرماندار هنديجان ضمن تقدير و تشكر مجدد از اعضاي شوراي تامين شهرستان، اعضا ستاد مبارزه با كرونا ويروس، نيروهاي نظامي و انتظامي، كادر بهداشت و درمان و امدادي و مردم شريف شهرستان كه تاكنون همكاري لازم را جهت پيشگيري و كنترل اپيدمي كرونا ويروس در شهرستان داشته اند، از همه شهروندان مجددا خواست تا جهت حفاظت از جان و سلامت خود، خانواده و اطرافيان در منازل خود بمانند و جز براي انجام كارهاي ضروري از خانه خارج نشود.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     بكارگيري ايده هاي نوين در تابلوسازي
    در رويداد آنپكد 2020 سامسونگ چه گذشت
    20 مورد از جملات ناب امام حسين عليه السلام
    سفيده تخم مرغ چه خاصيتي دارد؟
    به نام خدايي كه جان را فكرت آموخت
    شعري از سعدي
    شعري از مولانا
    شعري از حافظ
    باز‌گشايي مجدد اسكله صيادي بحركان هنديجان
    اولين نشست شوراي فرهنگ عمومي سال ۹۹ در هنديجان برگزار شد