بيسام


بيسام

         جشنواره فرهنگي هنري با گستره استاني در هنديجان برگزار مي شود

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هنديجان از برگزاري جشنواره فرهنگي هنري به منظور پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و استفاده از ظرفيت فرهنگي هنري هنرمندان هنديجاني در بخش هاي مختلف خبر داد.

به گزارش خور نيوز و به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان،مسعود ميرزاپور با اعلام اين خبر افزود: در اين جشنواره،ضمن بهره برداري از پيام هنري هنرمندان در كنترل شيوع ويروس كرونا و ترغيب به ماندن در خانه، از خدمات ارزنده كادر بهداشت و درمان نيز قدرداني مي شود.

وي با اشاره به بخش ها و موضوعات جشنواره،اظهار كرد: اين جشنواره در بخش نمايش هاي كوتاه استندآپ كمدي با موضوع در خانه بمانيم (حداكثر 4 دقيقه)، خوشنويسي، نقاشي و شعرخواني با موضوع در خانه بمانيم، دوبله و دابسمش با موضوع در خانه بمانيم (حداكثر 4 دقيقه)، اجراي صوتي جزء سي قرآن كريم (حداكثر 4 دقيقه) و خوانش فرازهايي از نهج البلاغه به صورت صوتي برگزار مي شود.

ميرزاپور مهلت ارسال آثار را 5 ارديبهشت 1399 اعلام كرد و ادامه داد: علاقه مندان مي توانند آثار خود را به شماره ي همراه 09169542364 در واتساپ با ذكر نام،نام خانوادگي و شماره تماس ارسال كنند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هنديجان گفت: در هر بخش جشنواره از موضوعات مطرح شده (به طور مجزا) به 3 نفر از هنرمندان و در مجموع به 21 نفر كه بر اساس داوري، آثار برتري ارائه كنند جوايز نقدي اهدا مي گردد.

وي از همه هنرمندان استان،بويژه هنديجان درخواست كرد با جديت و ايده پردازي در اين جشنواره شركت كنند و خاطرنشان كرد: بدون شك با ابزار كارساز فرهنگ و هنر مي توانيم سهم عمده و بسزايي در فرهنگ سازي و تشويق به در خانه ماندن و كمك به كادر زحمتكش بهداشت و درمان در كنترل اين بيماري و مهار آن در شهرستان هنديجان داشته باشيم.

گفتني است،اين جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي با حمايت دفتر امام جمعه،فرمانداري و شوراي فرهنگ عمومي شهرستان هنديجان برگزار مي شود.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         صدور مجوز صيد براي لنج هاي صيادي در شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

به گزارش خورنيوز و به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان هنديجان علي بويري فرماندار هنديجان از صدور مجوز صيد براي لنج هاي صيادي شهرستان هنديجان خبر داد.

فرماندار هنديجان گفت: لنج هاي صيادي شهرستان هنديجان ميتوانند از روز سه شنبه۲۶ فروردين ماه با رعايت پروتكل هاي بهداشتي، استفاده از ملوانان بومي در سفر دريايي و عدم تماس باشناورهاي غيربومي جهت صيد به دريا بروند.

بويري در ادامه از برخورد با عرضه كنندگان غير مجاز و خريداران غير بومي ماهي و ميگو در شهرستان هنديجان خبر داد و افزود همه صيادان براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و حفظ سلامت خود،خانواده و ساير اطرافيان ضمن رعايت دقيق نكات بهداشتي، همكاري لازم را با نيروهاي نظامي و انتظامي و حافظان سلامت،يگان حفاظت شيلات و آبزيان داشته باشند.

رئيس ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان در پايان افزود: برخي واحدهاي صنفي كم خطر در چند روز اخير به تدريج و بصورت پلكاني بازگشايي و فعاليت خود را آغاز نمودند و برخي مشاغل نيز همچون فروشگاههاي بزرگ و زنجيره اي، پاساژ و مجتمع تجاري و بازارهاي مسقف، آرايشگاهها و سالن هاي زيبايي، آموزشگاههاي رانندگي، رستوران، اغذيه فروشي، طباخي و فست فود، مراكز بازي، تفريحي و گيم نت،باشگاههاي ورزشي و بدنسازي، تالار پذيرايي و سالن مراسم، قهوه خانه و چايخانه، لوازم و كالاي خانگي باتوجه به دستور العمل هاي ستاد ملي مبارزه با كرونا كه جز مشاغل پرخطر محسوب ميشوند همچنان تعطيل خواهند بود.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         آغاز فعاليت گمرك و بندر سجافي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

فرماندار هنديجان از بازگشايي و از سرگيري فعاليت هاي گمرك و بندر سجافي خبر داد

به گزارش خورنيوز و به نقل از روابط عمومي فرمانداري هنديجان علي بويري فرماندار اين شهرستان از بازگشايي و ازسرگيري مجدد فعاليت هاي تخليه و ترخيص كالا در گمرك و بندر سجافي خبرداد.

فرماندار هنديجان گفت: از روز دوشنبه ۲۵ فروردين ماه فعاليت هاي تخليه و ترخيص و حمل كالا با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي هوشمند در گمرك و بندر سجافي ازسرگيري خواهد شد.

علي بويري در ادامه با حاد توصيف نمودن وضعيت اپيدمي ويروس كرونا ،از كليه مالكين شناورهاي تجاري خواست تا فاصله گذاري اجتماعي هوشمند و پروتكل هاي بهداشتي را رعايت نمايند.

رئيس ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان خاطرنشان كرد: با افرادي كه دستورالعمل هاي ستاد كرونا و پروتكل هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي را را رعايت نكنند برخورد قانوني صورت خواهد گرفت. بنابراين لازم است مالكين شناورهاي تجاري براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و حفظ سلامت خود، خانواده و ساير اطرافيان، نكات بهداشتي و فاصله اجتماعي را به صورت دقيق رعايت و همكاري لازم را با نيروهاي نظامي،انتظامي، حافظان سلامت و همچنين مسئولان گمرك و بندر سجافي داشته باشند.

بويري در پايان عنوان كرد: بنابر تصميمات ستاد ملي مبارزه با ويروس كرونا، با رعايت فاصله اجتماعي هوشمند بصورت پلكاني و تدريجي فعاليت هاي ساير اصناف آغاز خواهد شد و در اين زمينه تابع تصميمات ستاد استاني و ملي هستيم.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         دردسرهاي سگ‌هاي ولگرد در هنديجان/ شهرداري: جمع‌آوري مي‌كنيم

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۷    saman

به گزارش خورنيوز محمود طاهري نيا شهردار هنديجان اظهار داشت: وجود حيوانات ولگرد در كوچه ‌پس ‌كوچه‌هاي شهر كه به يكي از دغدغه‌هاي شهروندان در شهر تبديل ‌شده است، اظهار داشت: به ‌طور قطع وجود سگ‌هاي بلا صاحب از نظر بهداشتي مشكلاتي را براي شهروندان ايجاد مي‌كند به همين دليل طرح‌هاي ويژه‌اي براي كنترل جمعيت سگ‌ها در دستور كار قرار گرفته است.

وي افزود: وجود حيواناتي مانند سگ‌هاي ولگرد در شهر سبب ايجاد مشكلات بهداشتي فراواني براي شهروندان است كه بايد با فرهنگ‌سازي مناسب براي شهروندان در خصوص قرار دادن بسته‌هاي زباله خود در مكان‌هاي مناسب با اين معضل بهداشتي مبارزه كرد.

شهردار هنديجان بيان كرد: تجربه به ‌خوبي نشان داده است كه راهي جز مديريت مناسب منابع غذايي اين حيوانات و هماهنگي شهروندان و شهرداري براي جمع‌آوري مناسب زباله‌ها، براي مقابله با تعداد رو به افزايش سگ‌ها در مناطق شهري وجود ندارد.

وي گفت: با توجه به اينكه اتلاف سگ‌هاي بلا صاحب از نظر اخلاقي صحيح نيست و از سوي ديگر موجب افزايش آلودگي‌ها مي‌شود، طرح زنده گيري، جمع‌آوري و كنترل اين سگ‌ها در دستور كار قرارگرفته است.

طاهري عنوان كرد: پيمانكار بخش خصوصي جمع‌آوري سگ‌هاي بلا صاحب و ولگرد مشخص‌شده و طي 2 روز آينده قرارداد انجام كار منعقد و اين عمليات شروع مي‌شود.

منبع: خبرگزاري آريا 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         توقيف ۱۲ فروند موتور لنج صيادي توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۷    saman

به گزارش خورنيوز سعادت درتومي فرمانده پايگاه حفاظت منابع آبزي سجافي هنديجان اظهار داشت: با توجه به مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر عدم فعاليت شناور هاي صيادي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس،  گزارشات مردمي از حضور تعدادي از شناورهاي صيادي غير بومي در منطقه استحفاظي و صيادي هنديجان حكايت داشت.

وي افزود: طي دستور سرپرست اداره كل شيلات خوزستان مبني بر برخورد با شناورهاي ياد شده در اين راستا امروز سه شنبه ۱۹ فروردين ماه پايگاه حفاظت منابع آبزي سجافي هنديجان حين گشت زني در مناطق بحركان، سريم و خور موسي  اقدام به توقيف ۱۲  فروند موتور لنج صيادي به اتهام صيد غير مجاز ترال  و حضور غير قانوني در آب هاي حوزه استحفاظي هنديجان كردند.

وي افزود: مالكين شناورهاي توقيفي به مراجع قضايي و كميسيون رسيدگي به تخلفات صيادي شهرستان هنديجان معرفي خواهند شد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         دو كارگاه توليد ماسك بانوان بسيجي هنديجان افتتاح شد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۶    saman

فرمانده ناحيه سپاه هنديجان گفت: در راستاي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و سهولت بهتر در تهيه ماسك با قيمت بسيار مناسب براي مردم، دو كارگاه توليد ماسك بانوان بسيجي هنديجان افتتاح شد.

به گزارش خورنيوز و به نقل از مهر سرگرد پاسدار روح الله قاسمي خشاب شامگاه دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستاي پيشگيري از ويروس كروناو سهولت بهتر در تهيه ماسك با قيمت بسيار مناسب براي مردم شهرستان هنديجان به همين منظور با تلاش تأثيرگذار گروه‌هاي جهادي بسيج خواهران حوزه مقاومت بسيج خواهران حضرت رقيه (س) و بسيج سازندگي ناحيه سپاه، دو كارگاه توليد ماسك در شهرستان هنديجان با حضور فرماندار و جمعي از خواهران بسيجي و هيئت‌امناي مسجد چهارده معصوم و پرسنل ناحيه سپاه افتتاح و شروع به فعاليت كردند.

وي افزود: طبق برنامه‌ريزي و با همت گروه جهادي خواهران بسيجي شهرستان هنديجان روزانه ۲ هزار ماسك توليد مي‌شود و با قيمت مناسب در اختيار مردم شهرستان هنديجان قرار مي‌گيرد و تاكنون خواهران بسيجي با شور و اشتياق بي‌نظير خود استقبال خوبي در توليد ماسك دارند.

فرمانده ناحيه سپاه هنديجان به تلاش گروه‌هاي جهادي بسيجي در هنديجان اشاره كرد و گفت: از ابتداي شيوع ويروس كرونا، گروه‌هاي جهادي بسيج خواهر و برادر در هنديجان اقدامات خوبي در پيشگيري از ويروس كرونا در سطح شهرستان داشته‌اند و اين روند همچنان با جديت ادامه دارد.

سرگرد قاسمي خشاب عنوان كرد: تاكنون چهار رزمايش پدافند زيستي بيولوژيكي در هنديجان براي پيشگيري از ويروس كرونا در شهرستان با همكاري كشاورزان، آتش‌نشاني، گروه‌هاي جهادي برداران پايگاه‌هاي مقاومت بسيج، كادر شهيد علي هاشمي حوزه مقاومت بسيج شهيد بهرام مزارعي هنديجان و شهيد آويني شهر زهره و گردان‌هاي عملياتي امام رضا (ع) و بيت‌المقدس شهيد سهراب محبعلي و مجيد ابوعلي انجام گرفته است كه از همه آنها تقدير و تشكر دارد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         بخشنامه ستاد مديريت بيماري كرونا در خوزستان براي اجرا ابلاغ شد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۶    saman

مديركل حوزه استاندار خوزستان و سخنگوي ستاد مديريت بيماري ناشي از ويروس كرونا در استان بخشنامه جديد اين ستاد را براي اجرا به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، فرمانداران و اصناف خوزستان ابلاغ كرد.

 در اين بخشنامه آمده است: تا پايان روز ۲۲ فروردين ماه تمامي بخش‌نامه‌ها ،الزامات و دستورالعمل‌هاي صادرشده قبلي در خصوص رعايت فاصله گذاري اجتماعي، حضور ۲۰ درصدي كاركنان، تمهيدات و ممنوعيت‌هاي فعاليت اصناف به جز ضروري‌ها و ممنوعيت‌هاي ترددي لازم الاجرا و برقرار است.

در بخش ديگري از اين بخشنامه با اشاره به اينكه تصميمات ستاد ملي مديريت بيماري كرونا براي اجرا از تاريخ ۲۳ فروردين ماه ابلاغ مي‌شود، عنوان شد: در خصوص  فعاليت ادارات، لازم است تا مديران براي آن دسته از كاركنان داراي بيماري‌هاي خاص تنفسي قلبي و عروقي، ديابتي و كليوي با ارائه مدارك معتبر پزشكي و همچنين زنان باردار شيرده و افراد بالاي ۶۰ سال مرخصي بدون احتساب در نظر بگيرند.

سخنگوي ستاد مديريت بيماري ناشي از ويروس كرونا در استان در ادامه اين بخشنامه آورده است: فعاليت ادارات دولتي و شركت‌ها (قسمت ستادي) از روز دوشنبه ۲۳ فروردين ماه با حضور دو سوم كاركنان (بدون اعتصاب كاركنان يادشده)، خواهد بود.

اين بخشنامه مي افزايد: يك سوم كاركنان نيز به صورت دوركاري و مرخصي بدون احتساب، وظايف محوله را انجام دهند و اين درحالي است كه ساعت كاري ادارات از ۲۳ فروردين ماه از ساعت هفت تا ۱۴ تعيين شده است.

در بخش ديگري از بخشنامه اين ستاد ادامه فعاليت تمامي نيروهاي خدماتي عملياتي شهرداري ،آب و برق ،مخابرات ،گاز ،اورژانس و آتش‌نشاني بر اساس روال معمول تاكيد شده و اضافه مي كند: تمامي مراكز آموزشي شامل مدارس و دانشگاه‌ها نيز تا پايان فروردين ماه تعطيل هستند.

رضا نجاتي همچنين با تاكيد بر اينكه كسب و كارهاي كم ريسك با رعايت پروتكل وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي در سراسر استان از ۲۳ فروردين ماه مي‌توانند فعاليت داشته باشند، آورده است: همچنين ضروري است تمامي الزامات و نيازهاي بهداشتي جهت ايجاد شرايط و محيط‌هاي ايمن فراهم گردد و نظارت بر حسن اجراي پروتكل و الزامات بهداشتي بر عهده مركز بهداشتي، اصناف و در صورت نياز با همكاري بسيج خواهد بود.

در ادامه اين بخشنامه آمده است: فعاليت كسب و كارهاي پر ريسك شامل تالارها، استخرها، سينماها، سالن‌ها، باشگاه‌هاي ورزشي، پارك‌ها و اماكن گردشگري، موزه‌ها تا اطلاع ثانوي ممنوع است.

ستاد ستاد مديريت بيماري ناشي از ويروس كرونا در خوزستان همچنين از تعطيلي اماكن مذهبي، بقاع متبركه و مساجد تا ۳۰ فروردين ماه خبر داد و برگزاري تمامي مراسم و جشن‌هاي مذهبي پيش رو را ممنوع اعلام كرد.

همچنين بر اساس اين بخشنامه از ۲۳ فروردين ماه نيز حمل و نقل عمومي با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي و نظارت دستگاه‌هاي مربوطه داير خواهد شد و اين درحالي است كه تردد بين استان ها تا ۳۰ فروردين ماه همچنان ممنوع و علاوه بر اين ماموريت مديران و كاركنان به تهران و ساير استان‌ها نيز تا اطلاع ثانوي ممنوع است.

 

مرجع / ايرنا

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         راستي يادمان هست ؟

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۶    saman

سيد محمدجواد رضوي:

راستي يادمان هست ؟

چه روز اندوهباري بود 

۱۸ فروردين سال ۱۳۶۷ . تايم عصر دبيرستان شهيد مطهري هنديجان . دانش آموزان آرام نشسته بودند . راحت و بي خيال ، شايد گاهي هم چرتي ميزدند و منهم كه نميخواستم رشته ي كلام از دستم خارج شود به خواب و يا بي توجهي

 بعضي ها تغافل ميكردم .

نه من ،  كه تجربه ي چندين بمباران دهشتناك را در اهواز داشتم و نه آنان ،  كه خود را فرسنگها دورتر از صحنه ي جنگ مي دانستند انتظار حمله ي هواپيماهاي دشمن را به شهري بي دفاع و خالي از هرگونه تاسيسات نظامي و اقتصادي و ... نداشتيم

 ناگهان غرشي برخاست ....

شيهه ي ويران گر هواپيماهايي كه پايين مي آمدند تا شكار خود را دقيق بيابند نزديك شد .... نزديك و نزديكتر .... انگار كه دقيقا بالاي سرم قرار گرفت .... ريزش راكتها .... و فرو افتادن ساختمانهاي گلي و فرسوده بر سر مردمي كه خسته از كار روزانه در حال استراحت بودند ..... و آنچه به هوا پرتاب شد

 اتومبيل هايي كه در نزديكي صحنه بودند صدها متر آن طرف تر فرود آمدند و تركشهايي كه همه چيز را ميبريد .... و پس از اندكي فرياد مردمي كه برسر زنان شاهد ويراني خانه ها و زير آوار ماندن عزيزانشان بودند و تازه مي فهميدند چه بر سرشان آمده

دانش آموزان مات و مبهوت دورم را گرفته بودند و گريه ميكردند و چنان وحشتي داشتند كه بي مهابا فرياد ميزدند و از خود فرار ميكردند ...

  در شهر شايع شده بود كه دبيرستان شهيد مطهري بمباران شده و والديني كه شتابان و برسرزنان به مدرسه آمدند.

و بالاخره مردم مصيبت زده كه بسوي ويرانه ها هجوم آوردند تا زنده هاي احتمالي را با چنگ و دندان از زير آوار بيرون آورند

كمي آنطرف درمانگاه كوچكي كه خود در اثر شدت بمباران نيمه اش لرزان شده بود بدون امكانات و با كادري محدود و پرتلاش .

 و لختي ديگر آمبولانس هايي كه شيون كنان از ماهشهر رسيدند و نيروهاي امدادي و شهيداني كه لحظه به لحظه با شروه خواني شاهدان از زير تلي از خاك و سنگ و آهن بيرون آورده مي شدند ،  گويي همه با هم ميخواندند ...

ياران چه غريبانه ....

رفتند از اين خانه ....

 هم سوخته شمع ما ....

 هم سوخته پروانه ....

امروز دانش آموزان ديروز مردان بزرگي هستند اگرچه من از آنان بي اطلاعم ولي كاش يادشان نرفته باشد 

خونبهاي سي و پنج شهيد مظلوم و بي گناه هنديجان در اين جنايت وحشيانه اينست كه ديگر اثري از صدام و صداميان نيست ليكن اين داغ بزرگ تا هميشه تاريخ بر دلهاي دردمند ما خواهد ماند و حاميان مالي ، نظامي ، اطلاعاتي و تجهيزاتي صدام يعني آمريكا و اروپا و كشورهاي منطقه روسياه ابديت و محكوم قطعي دادگاه بشريت هستند 

ياد شهيدان ۱۸ فروردين ۶۷ هنديجان را گرامي مي داريم و به ارواح پاك و مطهرشان درود مي فرستيم و به قامتهاي استوارشان كه همچنان راهنماي ماست اداي احترام مي كنيم

سيدمحمدجواد رضوي

 اهواز . ۱۸ فروردين ۹۹

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         راستي يادمان هست ؟

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۵    saman

 

سيد محمدجواد رضوي:

راستي يادمان هست ؟

چه روز اندوهباري بود 

۱۸ فروردين سال ۱۳۶۷ . تايم عصر دبيرستان شهيد مطهري هنديجان . دانش آموزان آرام نشسته بودند . راحت و بي خيال ، شايد گاهي هم چرتي ميزدند و منهم كه نميخواستم رشته ي كلام از دستم خارج شود به خواب و يا بي توجهي

 بعضي ها تغافل ميكردم .

نه من ،  كه تجربه ي چندين بمباران دهشتناك را در اهواز داشتم و نه آنان ،  كه خود را فرسنگها دورتر از صحنه ي جنگ مي دانستند انتظار حمله ي هواپيماهاي دشمن را به شهري بي دفاع و خالي از هرگونه تاسيسات نظامي و اقتصادي و ... نداشتيم

 ناگهان غرشي برخاست ....

شيهه ي ويران گر هواپيماهايي كه پايين مي آمدند تا شكار خود را دقيق بيابند نزديك شد .... نزديك و نزديكتر .... انگار كه دقيقا بالاي سرم قرار گرفت .... ريزش راكتها .... و فرو افتادن ساختمانهاي گلي و فرسوده بر سر مردمي كه خسته از كار روزانه در حال استراحت بودند ..... و آنچه به هوا پرتاب شد

 اتومبيل هايي كه در نزديكي صحنه بودند صدها متر آن طرف تر فرود آمدند و تركشهايي كه همه چيز را ميبريد .... و پس از اندكي فرياد مردمي كه برسر زنان شاهد ويراني خانه ها و زير آوار ماندن عزيزانشان بودند و تازه مي فهميدند چه بر سرشان آمده

دانش آموزان مات و مبهوت دورم را گرفته بودند و گريه ميكردند و چنان وحشتي داشتند كه بي مهابا فرياد ميزدند و از خود فرار ميكردند ...

  در شهر شايع شده بود كه دبيرستان شهيد مطهري بمباران شده و والديني كه شتابان و برسرزنان به مدرسه آمدند.

و بالاخره مردم مصيبت زده كه بسوي ويرانه ها هجوم آوردند تا زنده هاي احتمالي را با چنگ و دندان از زير آوار بيرون آورند

كمي آنطرف درمانگاه كوچكي كه خود در اثر شدت بمباران نيمه اش لرزان شده بود بدون امكانات و با كادري محدود و پرتلاش .

 و لختي ديگر آمبولانس هايي كه شيون كنان از ماهشهر رسيدند و نيروهاي امدادي و شهيداني كه لحظه به لحظه با شروه خواني شاهدان از زير تلي از خاك و سنگ و آهن بيرون آورده مي شدند ،  گويي همه با هم ميخواندند ...

ياران چه غريبانه ....

رفتند از اين خانه ....

 هم سوخته شمع ما ....

 هم سوخته پروانه ....

امروز دانش آموزان ديروز مردان بزرگي هستند اگرچه من از آنان بي اطلاعم ولي كاش يادشان نرفته باشد 

خونبهاي سي و پنج شهيد مظلوم و بي گناه هنديجان در اين جنايت وحشيانه اينست كه ديگر اثري از صدام و صداميان نيست ليكن اين داغ بزرگ تا هميشه تاريخ بر دلهاي دردمند ما خواهد ماند و حاميان مالي ، نظامي ، اطلاعاتي و تجهيزاتي صدام يعني آمريكا و اروپا و كشورهاي منطقه روسياه ابديت و محكوم قطعي دادگاه بشريت هستند 

ياد شهيدان ۱۸ فروردين ۶۷ هنديجان را گرامي مي داريم و به ارواح پاك و مطهرشان درود مي فرستيم و به قامتهاي استوارشان كه همچنان راهنماي ماست اداي احترام مي كنيم

سيدمحمدجواد رضوي

 اهواز . ۱۸ فروردين ۹۹

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         استاندار خوزستان: همچنان در منزل بمانيد / تشريح جزئيات ساعت و فعاليت ادارات و اصناف

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۵    saman

غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان با اشاره به نشست امروز ستاد ملي مديريت بيماري كرونا كه به صورت ويدئو كنفرانس با شركت استانداران برگزار شد توضيح داد: در اين نشست براي هفته پاياني فروردين ماه (۲۳ تا ۳۱ فروردين) در حوزه هاي مختلف تصميماتي گرفته شد از جمله اينكه مدارس و دانشگاه ها تا پايان فروردين ماه همچنان تعطيل است.

وي افزود: در رابطه با اصناف از ۲۳ فروردين آن دسته از اصنافي كه طبق اعلام وزارت بهداشت كم خطرتر هستند مجاز به فعاليت خواهند بود و اصناف سطح دوم در پايان فروردين ماه در مورد آنها تصميم گيري خواهد شد.

رئيس ستاد استاني مديريت كرونا ادامه داد: در بخش هاي تردد بين استاني تا پايان فروردين ماه اجازه ورود به ماشين هاي سواري و مسافري داده نخواهد شد و ورودي هاي استان بايد تحت مراقبت فرمانداران، بسيج، نيروي انتظامي و ساير دستگاه ها ذيربط باشد.

شريعتي اضافه كرد: در رابطه با رفت و آمد بين شهري هم در حد امكان سختگيري شود و سفرها محدود به موارد ضروري باشد.

استاندار خوزستان خاطرنشان كرد: بنا بر تاكيد رئيس جمهور محترم از مردم مي خواهم كه همچنان در خانه بمانند و روند فعلي كه با همراهي خوب و صبر مردم عزيز بوده ادامه داشته باشد و جز در موارد ضروري از منزل خارج نشوند.

وي در خصوص چگونگي فعاليت ادارات در هفته پاياني فروردين ماه تصريح كرد: كاركناني كه وضعيت با ريسك بالا داشته از جمله افراد داراي بيماري هاي زمينه اي، قلبي، عروقي، ديابت، ريوي، فشار خون و همچنين زنان شيرده يا باردار در محل كار حاضر نشده و حداكثر دو سوم پرسنل در محل خدمت حضور داشته باشند و ساعت كار از تاريخ ۲۳ فروردين ماه تا اطلاع ثانوي از ۷ صبح تا ۱۴ بعد از ظهر خواهد بود.

شريعتي بيان كرد: در حوزه توليد بخش عمليات توليد همچنان ادامه داشته باشد و حمل كالا و ارزاق همچون گذشته بلامانع است اما مواردي كه امكان گسترش بيماري دارد همچون اماكن متبركه، مساجد، نمازهاي جمعه و جماعت تا پايان فروردين ماه همچنان تعطيل خواهد بود و روند فاصله گذاري ها همچنان با مراقبت ادامه خواهد داشت همچنين اصنافي كه نسبت به دستورالعمل ها تخلف داشته باشند برخورد قانوني صورت ميگيرد.

استاندار خوزستان عنوان كرد: همچنين بر اساس تصميم اتخاذ شده قطارهاي مسافري تا پايان فروردين ماه نخواهيم داشت.

شريعتي در پايان اظهار داشت: تصميم ستاد ملي بر اين است كه هم مراقبت هاي كافي و سختگيرانه شود و در عين حال هم معيشت و اقتصاد ديده شود و شرايط لازم براي كساني كه از لحاظ معيشتي در تنگنا قرار گرفته اند به نحوي فراهم شود كه اين افراد بتوانند تا حد امكان از زير بار سختي ها خارج شوند

منبع: روابط عمومي استانداري خوزستان 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     بكارگيري ايده هاي نوين در تابلوسازي
    در رويداد آنپكد 2020 سامسونگ چه گذشت
    20 مورد از جملات ناب امام حسين عليه السلام
    سفيده تخم مرغ چه خاصيتي دارد؟
    به نام خدايي كه جان را فكرت آموخت
    شعري از سعدي
    شعري از مولانا
    شعري از حافظ
    باز‌گشايي مجدد اسكله صيادي بحركان هنديجان
    اولين نشست شوراي فرهنگ عمومي سال ۹۹ در هنديجان برگزار شد