بيسام


بيسام

         شعري از سعدي

بازدید :    ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۱۰:۴۲:۱۷    saman

مشنو اي دوست كه غير از تو مرا ياري هست
يا شب و روز بجز فكر توام كاري هست

به كمند سر زلفت نه من افتادم و بس
كه به هر حلقه موييت گرفتاري هست

گر بگويم كه مرا با تو سر و كاري نيست
در و ديوار گواهي بدهد كاري هست

هر كه عيبم كند از عشق و ملامت گويد
تا نديدست تو را بر منش انكاري هست

صبر بر جور رقيبت چه كنم گر نكنم
همه دانند كه در صحبت گل خاري هست

نه من خام طمع عشق تو مي‌ورزم و بس
كه چو من سوخته در خيل تو بسياري هست 

باد خاكي ز مقام تو بياورد و ببرد
آب هر طيب كه در كلبه عطاري هست

من چه در پاي تو ريزم كه پسند تو بود
سر و جان را نتوان گفت كه مقداري هست

من از اين دلق مرقع به درآيم روزي
تا همه خلق بدانند كه زناري هست

همه را هست همين داغ محبت كه مراست
كه نه مستم من و در دور تو هشياري هست 

عشق سعدي نه حديثيست كه پنهان ماند
داستانيست كه بر هر سر بازاري هست


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         شعري از مولانا

بازدید :    ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۱۰:۴۲:۱۶    saman

يار مرا غار مرا عشق جگرخوار مرا
يار تويي غار تويي خواجه نگهدار مرا

نوح تويي روح تويي فاتح و مفتوح تويي
سينه مشروح تويي بر در اسرار مرا

نور تويي سور تويي دولت منصور تويي
مرغ كه طور تويي خسته به منقار مرا

قطره تويي بحر تويي لطف تويي قهر تويي
قند تويي زهر تويي بيش ميازار مرا

حجره خورشيد تويي خانه ناهيد تويي
روضهٔ اميد تويي راه ده اي يار مرا

روز تويي روزه تويي حاصل دريوزه تويي
آب تويي كوزه تويي آب ده اين بار مرا

دانه تويي دام تويي باده تويي جام تويي
پخته تويي خام تويي خام بمگذار مرا

اين تن اگر كم تندي راه دلم كم زندي
راه شدي تا نبدي اين همه گفتار مرا


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         شعري از حافظ

بازدید :    ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۱۰:۴۲:۱۶    saman

مژده وصل تو كو كز سر جان برخيزم
طاير قدسم و از دام جهان برخيزم

به ولاي تو كه گر بنده خويشم خواني
از سر خواجگي كون و مكان برخيزم

يا رب از ابر هدايت برسان باراني
پيشتر زان كه چو گردي ز ميان برخيزم

بر سر تربت من با مي و مطرب بنشين
تا به بويت ز لحد رقص كنان برخيزم

خيز و بالا بنما اي بت شيرين حركات
كز سر جان و جهان دست فشان برخيزم

گر چه پيرم تو شبي تنگ در آغوشم كش
تا سحرگه ز كنار تو جوان برخيزم

روز مرگم نفسي مهلت ديدار بده
تا چو حافظ ز سر جان و جهان برخيزم


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         باز‌گشايي مجدد اسكله صيادي بحركان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۹    saman

سرپرست اداره كل شيلات خوزستان، از بازگشايي مجدد اسكله صيادي بحركان هنديجان با هماهنگي با دكتر غلامرضا شريعتي استاندار خوزستان و همكاري فرماندار شهرستان بندري هنديجان خبرداد.

به گزارش خورنيوز فتح الله ابوعلي افزود: با پيگيري‌هاي صورت گرفته با استانداري خوزستان و فرمانداري هنديجان، مجوز صيد نيز براي قايق‌هاي صيادي اين شهرستان صادر شده است.

وي با بيان اينكه اسكله صيادي هنديجان از نيمه دوم اسفند ماه ۹۸ به منظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا بسته شده بود اظهارداشت: بازگشايي مجدد اسكله هنديجان صيادي بر اساس مصوبه شوراي تأمين و ستاد مبارزه با كرونا اتخاذ شده است.

سرپرست شيلات خوزستان از همكاري و مساعدت استاندار خوزستان و فرماندار هنديجان براي بازگشايي اسكله صيادي خوزستان و آغاز فعاليت صيادان هنديجان قدرداني كرد.

ابوعلي افزود: صيادان از اين پس مي‌توانند با رعايت پروتكل‌هاي بهداشتي جهت صيد به دريا (خليج فارس) بروند.

وي همكاري صيادان با نيروي انتظامي و حافظان سلامت را  بسيار مهم برشمرد و تأكيد كرد: صيادان براي پبشگيري از شيوع ويروس كرونا توصيه‌هاي وزارت بهداشت را جدي بگيرند در غير اين صورت از فعاليت آن‌ها جلوگيري مي‌شود.

پيش‌تر برخي صيادان هنديجاني از طولاني شدن ممنوعيت صيد در صيدگاه‌هاي شمال غرب خليج فارس انتقاد كرده بودند.

اسكله صيادي بحركان در مجاورت خليج فارس ودر ۱۳ كيلومتري هنديجان واقع شده است. اين بندر در حال حاضر با داشتن ۲۵۴ شناور يكي از مهمترين بنادر صيادي استان خوزستان به شمار مي‌رود.


سالانه حدود ۱۷ هزارتُن ماهي و ميگو معادل يك سوم كل صيد بنادر صيادي خوزستان در آب‌هاي هنديجان صيد مي‌شود./ مانا


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         اولين نشست شوراي فرهنگ عمومي سال ۹۹ در هنديجان برگزار شد

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۹    saman

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هنديجان از برگزاري اولين جلسه شوراي فرهنگ عمومي دين شهرستان در فروردين ۹۹ خبر داد.

به گزارش خورنيوز مسعود ميرزاپور با اعلام اين خبر اظهارداشت : اين نشست ، با رعايت اصول بهداشتي و تدابير پيشگيرانه در خصوص شيوع ويروس كرونا در دفتر امام جمعه برگزار شد.
وي در ابتداي جلسه با گراميداشت اعياد شعبانيه افزود: بسيار پسنديده است كه با بهره مندي كامل از ماه شعبان، به پيشواز ماه مبارك رمضان رفته و بر اساس آموزه هاي ديني و سفارشات پيامبر(ص) و ائمه ي هدي سلام الله اجمعين ، مواسات و همدلي با مستضعفان را در اين ماه بي نظير محقق كنيم.

وي از رئيس، نائب رئيس و اعضاي شوراي فرهنگ عمومي هنديجان، در به بار نشستن مصوبات سال گذشته اين شورا قدرداني كرد.

در ادامه، امام جمعه و رئيس شوراي فرهنگ عمومي هنديجان با تبريك اعياد شعبانيه و گراميداشت هفته سربازان گمنام امام زمان(عج) مطالب مهمي در خصوص اهميت فرهنگ و جايگاه شوراي فرهنگ عمومي بيان نمود سپس به تشريح بيانات اخير مقام معظم رهبري در خجسته ميلاد حضرت قائم(عج)؛ در خصوص مواسات و كمك هاي مومنانه به خيل عظيم كارگران و نيازمنداني كه بر اثر شيوع ويروس كرونا شغل خود را از دست داده و متحمل مشكلات فراواني شده اند پرداخت.

حجت الاسلام سيد عبدالحميد حسيني با تقدير از تدبير حكيمانه مقام‌معظم رهبري در ارايه طرح نيكوي رزمايش مواسات و كمك هاي مومنانه در اين شرايط حساس، خواستار برنامه ريزي مناسب و موثر جهت حضور حداكثري مسئولين ادارات،كارمندان و شهروندان فهيم و توانمند در اجرا و به ثمر رساندن اين طرح خداپسندانه شدند.

وي تصريح كرد: مواسات در دين مبين اسلام از اهميت خاصي برخوردار است و ياري كردن برادران ديني و اهتمام به امور آنان را مورد تاكيد قرآن و عترت(ع) دانست و گفت: بحمدالله حس نوعدوستي و مواساتي كه مدنظر دين مبين و شرع مقدس است، در ميان مردم ايران تبديل به يك فرهنگ متعالي و ريشه دار گشته است.

رئيس شوراي فرهنگ عمومي هنديجان افزود: طرح مواسات و كمك مومنانه در سه مرحله ۱_ قبل از ماه مبارك رمضان ۲_ در ميانه ماه مبارك رمضان و مرحله سوم آن نيز براي عيد سعيد فطر در شهرستان انجام خواهد شد و به همين منظور مقدمات كار ، از چند روز قبل شروع شده است.

وي اتكاء اصلي اين طرح را مردمي و محله محور عنوان كرد و از همه خيرين، بزرگان و ريش سفيدان طوايف و ادارات و نهادها، ائمه جماعات مساجد و گروهها و هيات هاي جهادي و مذهبي شهرستان خواست تا در اين طرح خداپسندانه مشاركت فعال و موثر داشته باشند.

در اين جلسه مصوب گرديد فرمانداري هنديجان طي ابلاغيه‌اي از كليه ادارات بخواهد تا با توجه به توان كاركنان خود،كمك هاي نقدي يا اقلام معيشتي اهدايي خود را تا ابتداي ارديبهشت ماه ۹۹ به ناحيه مقاومت بسيج هنديجان تحويل داده و گزارش آماري و دقيق آن را به دفتر امام جمعه و فرمانداري ارائه نمايند.

اين شورا همچنين به اتفاق آراي عمومي مصوب نمود ناحيه مقاومت بسيج هنديجان افرادي را جهت شناسايي اقشار و خانواده‌هاي آسيب ديده از جريان شيوع ويروس كرونا به كار گيري نمايد تا آمار تفكيكي محله به محله را جهت خدمات دهي بهتر به آنان تنظيم و در اختيار دفتر امام جمعه قرار دهند.

همچنين مصوب گرديد فرمانداري هنديجان طي ابلاغيه‌اي طرح حمايت معيشتي از سه‌چرخه داران، كارگران و دستفروشان خرد و باربران بازار را كه در جريان شيوع ويروس كرونا امرار معاش خود را از دست داده‌ و بيكار شده اند را به صنف كالاي خانگي و كارگران ساختماني، جاشو ها ،كارگران و باربران لنج ها و شناورهاي صيادي_ تجاري بيكار شده بر اثر شيوع ويروس كرونا را به اتحاديه لنجداران هنديجان و شهرداري نيز كارگران روزمزد خود را كه احياناً در ايام شيوع بيماري كرونا بيكار و خانه نشين شده اند را مورد حمايت معيشتي خود قرار داده و گزارش آماري دقيق آن را به دفتر امام جمعه ارسال نمايند.

از ديگر مصوبات اين جلسه ،برگزاري نشست با متنفذين و بزرگان طوايف با حضور امام جمعه و تعدادي از مسئولين به منظور تشويق و ترغيب آنها در مشاركت رزمايش مواسات و كمكهاي مومنانه بود


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         جشنواره فرهنگي هنري با گستره استاني در هنديجان برگزار مي شود

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هنديجان از برگزاري جشنواره فرهنگي هنري به منظور پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و استفاده از ظرفيت فرهنگي هنري هنرمندان هنديجاني در بخش هاي مختلف خبر داد.

به گزارش خور نيوز و به نقل از روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي خوزستان،مسعود ميرزاپور با اعلام اين خبر افزود: در اين جشنواره،ضمن بهره برداري از پيام هنري هنرمندان در كنترل شيوع ويروس كرونا و ترغيب به ماندن در خانه، از خدمات ارزنده كادر بهداشت و درمان نيز قدرداني مي شود.

وي با اشاره به بخش ها و موضوعات جشنواره،اظهار كرد: اين جشنواره در بخش نمايش هاي كوتاه استندآپ كمدي با موضوع در خانه بمانيم (حداكثر 4 دقيقه)، خوشنويسي، نقاشي و شعرخواني با موضوع در خانه بمانيم، دوبله و دابسمش با موضوع در خانه بمانيم (حداكثر 4 دقيقه)، اجراي صوتي جزء سي قرآن كريم (حداكثر 4 دقيقه) و خوانش فرازهايي از نهج البلاغه به صورت صوتي برگزار مي شود.

ميرزاپور مهلت ارسال آثار را 5 ارديبهشت 1399 اعلام كرد و ادامه داد: علاقه مندان مي توانند آثار خود را به شماره ي همراه 09169542364 در واتساپ با ذكر نام،نام خانوادگي و شماره تماس ارسال كنند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي هنديجان گفت: در هر بخش جشنواره از موضوعات مطرح شده (به طور مجزا) به 3 نفر از هنرمندان و در مجموع به 21 نفر كه بر اساس داوري، آثار برتري ارائه كنند جوايز نقدي اهدا مي گردد.

وي از همه هنرمندان استان،بويژه هنديجان درخواست كرد با جديت و ايده پردازي در اين جشنواره شركت كنند و خاطرنشان كرد: بدون شك با ابزار كارساز فرهنگ و هنر مي توانيم سهم عمده و بسزايي در فرهنگ سازي و تشويق به در خانه ماندن و كمك به كادر زحمتكش بهداشت و درمان در كنترل اين بيماري و مهار آن در شهرستان هنديجان داشته باشيم.

گفتني است،اين جشنواره به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي با حمايت دفتر امام جمعه،فرمانداري و شوراي فرهنگ عمومي شهرستان هنديجان برگزار مي شود.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         صدور مجوز صيد براي لنج هاي صيادي در شهرستان هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

به گزارش خورنيوز و به نقل از روابط عمومي فرمانداري شهرستان هنديجان علي بويري فرماندار هنديجان از صدور مجوز صيد براي لنج هاي صيادي شهرستان هنديجان خبر داد.

فرماندار هنديجان گفت: لنج هاي صيادي شهرستان هنديجان ميتوانند از روز سه شنبه۲۶ فروردين ماه با رعايت پروتكل هاي بهداشتي، استفاده از ملوانان بومي در سفر دريايي و عدم تماس باشناورهاي غيربومي جهت صيد به دريا بروند.

بويري در ادامه از برخورد با عرضه كنندگان غير مجاز و خريداران غير بومي ماهي و ميگو در شهرستان هنديجان خبر داد و افزود همه صيادان براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و حفظ سلامت خود،خانواده و ساير اطرافيان ضمن رعايت دقيق نكات بهداشتي، همكاري لازم را با نيروهاي نظامي و انتظامي و حافظان سلامت،يگان حفاظت شيلات و آبزيان داشته باشند.

رئيس ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان در پايان افزود: برخي واحدهاي صنفي كم خطر در چند روز اخير به تدريج و بصورت پلكاني بازگشايي و فعاليت خود را آغاز نمودند و برخي مشاغل نيز همچون فروشگاههاي بزرگ و زنجيره اي، پاساژ و مجتمع تجاري و بازارهاي مسقف، آرايشگاهها و سالن هاي زيبايي، آموزشگاههاي رانندگي، رستوران، اغذيه فروشي، طباخي و فست فود، مراكز بازي، تفريحي و گيم نت،باشگاههاي ورزشي و بدنسازي، تالار پذيرايي و سالن مراسم، قهوه خانه و چايخانه، لوازم و كالاي خانگي باتوجه به دستور العمل هاي ستاد ملي مبارزه با كرونا كه جز مشاغل پرخطر محسوب ميشوند همچنان تعطيل خواهند بود.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         آغاز فعاليت گمرك و بندر سجافي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۸    saman

فرماندار هنديجان از بازگشايي و از سرگيري فعاليت هاي گمرك و بندر سجافي خبر داد

به گزارش خورنيوز و به نقل از روابط عمومي فرمانداري هنديجان علي بويري فرماندار اين شهرستان از بازگشايي و ازسرگيري مجدد فعاليت هاي تخليه و ترخيص كالا در گمرك و بندر سجافي خبرداد.

فرماندار هنديجان گفت: از روز دوشنبه ۲۵ فروردين ماه فعاليت هاي تخليه و ترخيص و حمل كالا با رعايت پروتكل هاي بهداشتي و فاصله گذاري اجتماعي هوشمند در گمرك و بندر سجافي ازسرگيري خواهد شد.

علي بويري در ادامه با حاد توصيف نمودن وضعيت اپيدمي ويروس كرونا ،از كليه مالكين شناورهاي تجاري خواست تا فاصله گذاري اجتماعي هوشمند و پروتكل هاي بهداشتي را رعايت نمايند.

رئيس ستاد مبارزه با كرونا ويروس شهرستان هنديجان خاطرنشان كرد: با افرادي كه دستورالعمل هاي ستاد كرونا و پروتكل هاي بهداشتي و فاصله اجتماعي را را رعايت نكنند برخورد قانوني صورت خواهد گرفت. بنابراين لازم است مالكين شناورهاي تجاري براي پيشگيري از شيوع ويروس كرونا و حفظ سلامت خود، خانواده و ساير اطرافيان، نكات بهداشتي و فاصله اجتماعي را به صورت دقيق رعايت و همكاري لازم را با نيروهاي نظامي،انتظامي، حافظان سلامت و همچنين مسئولان گمرك و بندر سجافي داشته باشند.

بويري در پايان عنوان كرد: بنابر تصميمات ستاد ملي مبارزه با ويروس كرونا، با رعايت فاصله اجتماعي هوشمند بصورت پلكاني و تدريجي فعاليت هاي ساير اصناف آغاز خواهد شد و در اين زمينه تابع تصميمات ستاد استاني و ملي هستيم.

 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         دردسرهاي سگ‌هاي ولگرد در هنديجان/ شهرداري: جمع‌آوري مي‌كنيم

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۷    saman

به گزارش خورنيوز محمود طاهري نيا شهردار هنديجان اظهار داشت: وجود حيوانات ولگرد در كوچه ‌پس ‌كوچه‌هاي شهر كه به يكي از دغدغه‌هاي شهروندان در شهر تبديل ‌شده است، اظهار داشت: به ‌طور قطع وجود سگ‌هاي بلا صاحب از نظر بهداشتي مشكلاتي را براي شهروندان ايجاد مي‌كند به همين دليل طرح‌هاي ويژه‌اي براي كنترل جمعيت سگ‌ها در دستور كار قرار گرفته است.

وي افزود: وجود حيواناتي مانند سگ‌هاي ولگرد در شهر سبب ايجاد مشكلات بهداشتي فراواني براي شهروندان است كه بايد با فرهنگ‌سازي مناسب براي شهروندان در خصوص قرار دادن بسته‌هاي زباله خود در مكان‌هاي مناسب با اين معضل بهداشتي مبارزه كرد.

شهردار هنديجان بيان كرد: تجربه به ‌خوبي نشان داده است كه راهي جز مديريت مناسب منابع غذايي اين حيوانات و هماهنگي شهروندان و شهرداري براي جمع‌آوري مناسب زباله‌ها، براي مقابله با تعداد رو به افزايش سگ‌ها در مناطق شهري وجود ندارد.

وي گفت: با توجه به اينكه اتلاف سگ‌هاي بلا صاحب از نظر اخلاقي صحيح نيست و از سوي ديگر موجب افزايش آلودگي‌ها مي‌شود، طرح زنده گيري، جمع‌آوري و كنترل اين سگ‌ها در دستور كار قرارگرفته است.

طاهري عنوان كرد: پيمانكار بخش خصوصي جمع‌آوري سگ‌هاي بلا صاحب و ولگرد مشخص‌شده و طي 2 روز آينده قرارداد انجام كار منعقد و اين عمليات شروع مي‌شود.

منبع: خبرگزاري آريا 


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

         توقيف ۱۲ فروند موتور لنج صيادي توسط پايگاه حفاظت منابع آبزي هنديجان

بازدید :    ۵ ارديبهشت ۱۳۹۹    ۰۶:۵۶:۵۷    saman

به گزارش خورنيوز سعادت درتومي فرمانده پايگاه حفاظت منابع آبزي سجافي هنديجان اظهار داشت: با توجه به مصوبه شوراي تامين شهرستان هنديجان مبني بر عدم فعاليت شناور هاي صيادي بمنظور پيشگيري از شيوع بيماري كرونا ويروس،  گزارشات مردمي از حضور تعدادي از شناورهاي صيادي غير بومي در منطقه استحفاظي و صيادي هنديجان حكايت داشت.

وي افزود: طي دستور سرپرست اداره كل شيلات خوزستان مبني بر برخورد با شناورهاي ياد شده در اين راستا امروز سه شنبه ۱۹ فروردين ماه پايگاه حفاظت منابع آبزي سجافي هنديجان حين گشت زني در مناطق بحركان، سريم و خور موسي  اقدام به توقيف ۱۲  فروند موتور لنج صيادي به اتهام صيد غير مجاز ترال  و حضور غير قانوني در آب هاي حوزه استحفاظي هنديجان كردند.

وي افزود: مالكين شناورهاي توقيفي به مراجع قضايي و كميسيون رسيدگي به تخلفات صيادي شهرستان هنديجان معرفي خواهند شد.


،

     ادامهـ مطلبـ          نظرات (0)

          آخرین مطالب ارسالی

جدید     بررسي vpn و معرفي سايت منو وي پي ان براي خريد وي پي ان
    اجاره سند از سايت وثيقه فوري و سايت وثيقه ملكي به چه صورت است؟
    معرفي سرويس پرداخت در محل دانا حمل
    10 راهكار خودشناسي و موفقيت در زندگي
    چه عاملي در حال دور كردن كهكشان ها از يكديگر است
    بكارگيري ايده هاي نوين در تابلوسازي
    در رويداد آنپكد 2020 سامسونگ چه گذشت
    20 مورد از جملات ناب امام حسين عليه السلام
    سفيده تخم مرغ چه خاصيتي دارد؟
    به نام خدايي كه جان را فكرت آموخت